X Kongres Ekonomistów Polskich stanowi kontynuację wieloletniego wydarzenia, które gromadzi w jednym miejscu wielu znakomitych ekonomistów rodzimych, którzy podzielą się swoimi opiniami oraz analizami tego co dzieje się w naszej oraz w światowej gospodarce. W Warszawie będziemy mogli otrzymać bardzo dużą ilość informacji oraz interpretacji z nimi związanymi.

Idea X Kongresu Ekonomistów Polskich

Kongres Ekonomistów Polskich to wydarzenie z wielką historią oraz dziedzictwem, którego początek można określić na rok 1887, przy czym w ciągu lat zmieniał on formę oraz charakter. Najlepiej to dostrzec możemy na przykładzie ostatniej edycji, która odbyła się w końcówce listopada 2013 roku, gdy głównym tematem była analiza i natura zjawisk gospodarczych. Tegoroczne wydanie skoncentruje się na przyszłości, zatem hasło EKONOMIŚCI DLA ROZWOJU, doskonale oddaje idee stojącą przed zbliżającym się wydarzeniem.

Tematyka oraz zakres wystąpień i prelekcji

W tym roku sporo czasu zostanie poświęcone przyjrzeniu się ekonomi w skali kraju, regionu oraz całego globu, na co na pewno wpływ będzie miał zbliżający się kryzys finansowy. Spowolnienie z pewnością wkrótce się objawi, zatem posłuchać będzie można o wizjach kreowanych przez nowoczesną ekonomię w oparciu o dziedzictwo i dokonania nauk oraz doświadczeń sprzed lat. Na miejscu swój punkt widzenia przedstawią nie tylko naukowcy i praktycy, ale także politycy oraz przedstawiciele pobocznych branż, które są w naturalny sposób połączone z zasadniczą ekonomią.

Program dziesiątej edycji

Wydarzenie zostało rozplanowane na dwa dni, 28 listopada odbędzie się od godziny 9 rejestracja oraz otwarcie Kongresu wraz z obradami, po których odbędzie się przerwa kawowa. Następnie nie zabraknie sesji plenarnej, lunchu, kilku osobnych sesji z wieńczącym całość koncertem przy okazji kolacji.

W piątek będzie jeszcze bardziej intensywnie, ponieważ od samego rana odbędą się 4 sesje z przerwami. Od godziny 13 do 15 potrwa sesja plenarna wieńcząca całe wydarzenie, tematykę oraz wystąpienia i obrady, które zadziały się w ciągu ostatnich godzin.

Opłata kongresowa

Do 30 września 2019 roku obowiązuje regularna cena wynosząca 1500 złotych (włącznie z podatkiem VAT), przy czym w jej ramach obowiązuje nie tylko wstęp na wydarzenie, ale także przerwy kawowe z lunchem w oba dni. Zauważyć także należy, że liczyć możemy również na materiały oraz publikacje kongresowe i pokongresowe.

Termin i miejsce X Kongresy Ekonomistów Polskich

X Kongres Ekonomistów Polskich odbędzie się w terminie 28-29 listopada 2019 roku. Miejscem wydarzenia będzie Hotel Sheraton w Warszawie.

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne stanowi komitet organizacyjny.

Źródło: Photo by Markus Spiske on Unsplash

Kategorie: Kongres

0 Komentarzy

Dodaj komentarz