Koronawirus okazał się powodem, dla którego wydarzenia odbywające się na całym świecie doczekały się odwołań, bądź przesunięć co nie ominęło także 5. Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, który zgodnie z planem powinien się odbyć w połowie czerwca 2020 roku. W związku z czym pozostaje mocno trzymać kciuki za wyeliminowanie zagrożenia oraz za udaną organizację kongresu.

Tematyka 5. Kongresu Wyzwań Zdrowotnych:

Wydarzenie powstające z partnerami mają gwarantować uczestnikom szeroki zakres wiedzy oraz informacji dotyczących problemów współczesnej medycy na wielu poziomach. Podczas kongresu mile widziani są także decydenci, którzy mogą wesprzeć naukowców i praktyków podczas ich prac nad kolejnymi odkryciami.

W Katowicach będzie można posłuchać do aktualnej sytuacji w kraju, jej przyszłości oraz podejmowanych i koniecznych do podjęcia działań, które mogłyby ulepszyć nasz system zdrowia.

W trakcie kongresu spodziewać się możemy sześciu bloków, które skupią się na polityce zdrowotnej, zarządzaniu oraz finansach, terapii, nowych technologiach e-Zdrowiu oraz edukacji.

Program i wydarzenia towarzyszące – V Kongres Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach

W chwili obecnej jest dostepny dokładny program wydarzenia, jednakże wiemy jak ma przebiegać wydarzenie oraz jej towarzyszące imprezy.

Całość podzielona została na 6 tematycznych bloków, w trakcie których odbędzie się 70 sesji przeprowadzonych przez 400 prelegentów.

Całość podzielona została na dwa dni, w trakcie których odbywać się równolegle będzie wiele prelekcji. Pierwszy dzień rozpocznie się o 9:30 (do 12:00) za sprawą sesji inauguracyjnej „Zdrowie powinno łączyć, a nie dzielić„, a zakończy o 1745. Następnie odbędą się dwa wydarzenia dodatkowe.

Dzień drugi rozpocznie się o tej samej godzinie od wystąpienia „Iluzje i mity w medycynie„. Całość oficjalnie zakończy się o godzinie 16:45, gdy równolegle odbywać się będzie kilka prelekcji.

Ponadto 5. kongresowi towarzyszyć będą trzy zasadnicze wydarzenia – Konkurs Start-Up Med, III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych oraz Konkurs Zdrowy Samorząd.

Opłaty związane z konferencją

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla lekarzy, personelu medycznego, naukowców akademickich z ochroną zdrowia, przedstawicielami administracji samorządowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Bez opłat wejść mogą także parlamentarzyści oraz przedstawiciele organizacji niekomercyjnych zajmującej się sektorem zdrowotnym.

Pozostałe osoby mogą zakupić Pakiet Standard za 690 złotych + VAT oraz Pakiet Premium 1190 złotych + VAT oferujący dodatkowo dostęp do cateringu, wstęp na wieczorny bankiet oraz dostęp do komunikatora umawiania spotkań.

V Kongres Wyzwań Zdrowotnych 2020 – Miejsce i data wydarzenia:

V Kongres Wyzwań Zdrowotnych 2020 odbędzie się w nowym terminie: 17 i 18 czerwca 2020 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Plac Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice.

Organizatorzy: Grupa PTWP SA

Źródło grafiki: John Hain z Pixabay


0 Komentarzy

Dodaj komentarz