Czas przemian – czas wolności. Traktat Wersalski i rok 1919 w zachodniej Polsce to odbywająca się za miesiąc konferencja historyczna. W trakcie przygotowanych prelekcji będzie można posłuchać o bardzo ważnym wydarzeniu w historii Polski. To właśnie Traktat Wersalski stanowił ostateczne zwieńczenie zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Wydarzenie poświęcone będzie Traktatowi Wersalskiemu wraz z połączeniem ziem wielkopolskich do Polski, przy okazji wieńcząc obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

W chwili obecnej nie jest jeszcze znany dokładny program wydarzenia, jednakże organizatorzy już w tej chwili bardzo szeroko podeszli do tematyki i problematyki. Dzięki temu uczestnicy będą mogli zapoznać się z procesem odzyskania niepodległości, Powstania Wielkopolskiego oraz Traktatu Wersalskiego, wraz z jego efektami na zachodnią (i nie tylko) Polskę.

Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona odbiorców, dzięki czemu wiele osób będzie mogło zapoznać się z faktami oraz wydarzeniami. Zwykli obywatele bardzo często nie mają zbyt dużej wiedzy dotyczącej okresu odzyskania niepodległości, a w szczególności o Powstaniu Wielkopolskim.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zatem tym bardziej warto tam zajrzeć. To doskonała okazja, aby pozyskać sporą dawkę wiedzy dotyczącej naszej historii.

Referenci mogą się zgłaszać do 5 czerwca 2019 roku z opisem tematu wystąpienia oraz krótkiego abstraktu na adres marta.luczkowska@ptpn.poznan.pl.

Zgłoszenia będą rozpatrywane do 10 czerwca, jednakże organizatorzy wybierać będą pozycje do programu konferencji. Po wydarzeniu do 5 lipca 2019 roku będą prowadzone druki materiałów konferencyjnych.

Czas przemian – czas wolności. Traktat Wersalski i rok 1919 w zachodniej Polsce odbędzie się w terminie 27-28 czerwca 2019 roku.

Organizatorem konferencji jest Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

Źródło grafiki: unsplash.com


0 Komentarzy

Dodaj komentarz