Konferencja Digital Dragons od kilku lat stanowi najważniejsze wydarzenie dla pracowników branży gier, którzy mogą się w ciągu kilku dni spotkać, wymienić doświadczeniami oraz opiniami na wiele tematów w jednym miejscu. To właśnie w tym miejscu mamy okazję usłyszeć o projektach, które po kilku czy kilkunastu miesiącach zdobywają serca krytyków oraz graczy.

Jaka była skala poprzedniej edycji?

W 2019 roku wydarzenie zgromadziło prawie 2 tysiące uczestników z przeszło 650 firm. Na miejscu dostępnych było aż 90 gier, które miały szansę uzyskać 7 statuetek Smoczych Jaj.

Kto pojawi się w Krakowie na Digital Dragons 2020?

W Krakowie spotkać będzie można kilku doświadczonych twórców, którzy wezmą aktywny udział w wydarzeniu. Na miejscu posłuchać będzie można Chrisa Bourassa, współtworzącego Darkest Dungeon, Randy Varnella odpowiedzialnego za takie serie jak Borderlands i Brothers in Arms. Spotkać będzie można również Amanda Kruse z Hivemind czy Alexandra Willinka general managera studia Voodoo Berlin.

Program konferencji Digital Dragons w 2020 roku:

W chwili obecnej (początek marca 2020 roku) nie znajdziemy na stronie wydarzenia dokładnego programu wydarzenia, jednakże z doświadczenia z ostatnich lat wywnioskować możemy, że spodziewać się można intensywnego okresu wypełnionego interesującymi wystąpieniami.

Co nowego pojawi się w 2020 roku?

Organizatorzy wraz z całym Krakowskim Parkiem Technologicznym oraz producentem i wydawcą 11 bit studios zdecydowały się wspólnie zrealizować Students Talent Show, dzięki któremu młodzi twórcy gier będą mogli przedstawić swoje wyjątkowe prototypy.

Do 1 kwietnia 2020 roku można zgłaszać swój pomysł na grę w formie filmiku z rozgrywki lub prototypu możliwego do sprawdzenia. Wybrane 5 osób otrzyma 1 kwietnia zaproszenia na warsztaty, które realizowane będą przez Pawła Miechowskiego i Borysa Zajączkowskiego (11 bit studios) oraz Bartka Pieczonkę (Lichthund). Ponadto liczyć mofgą na wejściówkę oraz stanowisko, na którym będą mogli wypromować tytuł przed jury i innymi uczestnikami.

Zwycięzcy otrzymają dwumiesięczny staż dla 2 osób w 11 bit studios.

To wielka szansa rozwoju i możliwość nabrania doświadczenia w jednym z najlepszych studiów produkujących gry w Polsce. Dla młodych twórców to szansa, by skorzystać z doświadczenia prawdziwych weteranów rynku gier, to nieoceniona wartość szczególnie na początku drogi zawodowejPaulina Pyzioł, koordynatorka konkursu.

Uczestnictwo i opłaty na konferencję:

Zapisy w chwili obecnej są już dostępne na stronie wydarzenia, gdzie wybrać możemy jedną z trzech wejściówek – Regular Pass, Business Pass oraz VIP Pass. W przypadku zakupu wcześniejszego możemy liczyć na następujące kwoty – 780, 910 oraz 2500 złotych.

Każdy z progów oferuje nam nieco inną zawartość oraz atrakcje, w których będziemy mogli wziąć udział w ciągu dwóch dni.

Nagrania wystąpień na konferencji

Organizatorzy publikują sporo nagrań z poszczególnych wystąpień czy prelekcji, które po pewnym czasie można za darmo zobaczyć w dowolnym czasie.

Digital Dragons – Data i miejsce wydarzenia w 2020 roku:

Konferencja Digital Dragon 2020 ma się odbyć w terminie od 18 do 19 maja 2020 roku w Krakowie na terenach Krakowskiego Parku Technologicznego.

Organizator: Krakowski Park Technologiczny

Źródło grafiki: PhotoMIX-Company by pixabay

Kategorie: Konferencje

0 Komentarzy

Dodaj komentarz