Rak piersi jest niezwykle niebezpieczny dla kobiet, ponieważ często łatwo go przeoczyć, przez co późniejsza walka z nim jest niezwykle trudna. W związku z czym wszystkie spotkania naukowe przybliżające nas do pokonania nie tylko tego nowotworu, są niezwykle cenne. Tego typu spotkanie odbędzie się w tym roku w Krakowie, gdzie w ciągu dwóch dni poruszone zostaną szerokie zakresy tematyczne związane z diagnozą oraz profilaktyką leczenia. Co dokładnie czeka na uczestników Sympozjum Diagnostyka raka piersi 2020 w Krakowie?

Program sympozjum o diagnostyce raka pierwsi w 2020 roku:

W tym roku szczególny nacisk zostanie położony na mammografię spektralną, elastografię, tomosyntezę, magnetyczny rezonans czy najnowsze techniki biopsji piersi. Ponadto wśród nowinek omówiony zostanie temat sztucznej inteligencji w diagnostyce i leczeniu, znany pod nazwą jego zasadniczej inicjatywy – „Breast Unit”.

Forma wydarzenia i ogólny plan rozłożony na dwa dni:

Wydarzenie zostało podzielone na dwa różniące się od siebie dni, w pierwszym będzie można wziąć udział w wykładach czy prelekcjach, w drugim natomiast zorganizowane zostaną warsztaty.

17 kwietnia wydarzenie rozpocznie się od godziny 9 i zakończy się o 19, kiedy to odbędzie się dwanaście punktów programów poruszających różnorodne tematy z dedykowanymi, dwoma przerwami kawowymi oraz jedną obiadową.

W sobotę 18 kwietnia zdecydowano się zorganizować 4 sesje warsztatowe w ramach czterech grup. Każdy z okresów pracy będzie trwał 90 minut w godzinach 9 do 16:30. Od godziny 14 do 15 zorganizowana zostanie przerwa obiadowa. Główne spotkania poruszą następujący zakres działań z:

  • mammografii spektralnej i tomosyntezy
  • MR piersi
  • biopsji wspomaganej próżnią
  • ultrasonografii

Uczestnictwo i opłaty w Sympozjum Diagnostyka raka piersi Kraków 2020:

Uczestnictwo należy uprzednio zgłaszać (telefonicznie, online przez formularz czy pocztą email). Za udział trzeba zapłacić 390 złotych, prenumeratorów „Medycyny Praktycznej” kosztować to nędznie 350 złotych do 29 lutego 2020 roku.

Od 1 marca przyjdzie nam wydać odpowiednio 420 i 390 złotych. Członkowie Śląskiej Izby Lekarskiej mogą zaoszczędzić do 180 złotych.

Pamiętajmy także o tym, że warsztaty odbywają się oddzielnie. Zapisy i zapłata odbywają się osobno!

Informacje odnośnie noclegu:

Nocleg można już zarezerwować w czterogwiazdkowym Hotelu Metropolo By Golden Tulip Kraków, położonym przy ul. Orzechowej 11 (Kraków, 30-422). Za dobę należy uiścić opłatę w wysokości 230 złotych (pok. 1 osobowy ze śniadaniem) lub 265 złotych (pok. 2 osobowy ze śniadaniem).

Sympozjum Diagnostyka raka piersi 2020 – Data i miejsce:

Diagnostyka raka piersi 2020 odbędzie się w terminie 17 i 18 kwietnia 2020 roku. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Konferencyjnym, Hotel Metropolo By Golden Tulip, ul. Orzechowa 11 w Krakowie.

Organizator: Zakład Diagnostyki Obrazowej Szpitala Uniwersyteckiego NS

Źródło grafiki: Miguel Á. Padriñán z Pixabay


0 Komentarzy

Dodaj komentarz