III Ogólnopolska Konferencja Naukowa – Samotność człowieka w zdrowiu, chorobie i niepełnosprawności to kolejne wydarzenie poruszające ważny temat. W obecnych czasach promowane są zachowania rozwijające tradycyjne związki rodzinne i przyjacielskie. Warto zatem posłuchać ekspertów poruszających temat samotności w kontekście nie tylko zdrowia, ale także szczególnie niebezpiecznych stanów chorobowych i niepełnosprawności.

W trakcie dwóch dni będzie się można w Barlinku zapoznać z szeroko omówioną tematyką samotności, która dotyka coraz większą ilość ludzi, a co wbrew pozorom stanowi wielki problem. To już trzecia tego typu konferencja, która stara się jak najszerzej poruszyć kwestię osamotnienia. Poruszone zostaną konteksty różnych warunków i zmiennych dla danych grup społecznych czy zawodowych.

Do 15 września 2019 roku obowiązuje termin nadsyłania propozycji wystąpień i prelekcji. Po tym czasie poznamy dokładny program konferencji. Póki co jednak możemy się zapoznać z głównymi zagadnieniami.

Wśród nich znajdziemy:

  • Samotność w ujęciu filozoficznym, psychologicznym, socjologicznym, pedagogicznym,
  • Osamotnienie opiekunów osób niepełnosprawnych i chorych,
  • Choroba przewlekła i niepełnosprawność jako źródło samotności,
  • Przemoc – źródło i przyczyna samotności,
  • Problemy osamotnienia, izolacji i wykluczenia,
  • Uzależnienia a samotność,
  • Praca zawodowa źródłem samotności,
  • Samotność związana z płcią i wiekiem,
  • Samotne rodzicielstwo.

Udział w konferencji jest płatny do końca sierpnia minimum 250 złotych, natomiast od września kwota ta wzrośnie do 350 złotych. Przewidziana została zniżka dla studentów wynosząca 100 złotych. Ilość miejsc jest ograniczona. Kolejność zgodna będzie z szybkością zgłoszeń.

Udział w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej – Samotność człowieka w zdrowiu, chorobie i niepełnosprawności będzie można wziąć w dniach 24 i 25 października 2019 roku w Barlinku. Wydarzenie odbędzie się w Barlineckim Ośrodku Kultury (ul. Podwale 9).

Organizatorem konferencji są: Zakład Nauk Humanistycznych w Medycynie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom BRATEK.

Źródło: Photo by Matthew Henry on Unsplash


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *